Prosta spółka akcyjna - rejestracja, zakładanie i obsługa spółek

Oferujemy:

 • Zakładanie prostej spółki akcyjnej obejmujące w szczególności:

  • Przeprowadzenie przez proces rejestracji.
  • Pomoc w wyborze optymalnych rozwiązań w umowie spółki.
  • Pomoc w wyborze podmiotu prowadzącego rejestr akcji.
  • Indywidualne podejście i doradztwo.
 • Obsługa korporacyjna – pomoc w bieżącej działalności.
 • Przekształcanie, podział, łączenie i inne zmiany w spółkach.
 • Obsługa procesu wchodzenia inwestora zewnętrznego.

Dlaczego prosta spółka akcyjna:

 • Jest to rozwiązanie pozwalające połączyć zalety spółki kapitałowej z elastycznością, której potrzebuje rozwijający się biznes.
 • Jest to najlepsza opcja dla Start-upów, w które oferuje niezwykle proste rozwiązania korporacyjne w porównaniu do innych spółek.
 • Pozwala przeprowadzić niemal wszystkie zmiany w formie on-line, powodując przy tym minimalne koszty funkcjonowania.
 • Prowadząc prostą spółkę akcyjną ograniczasz czas potrzebny na rejestrację zmian. korporacyjnych, możesz bez przeszkód przenosić akcje, wprowadzać nowych wspólników. Nie musisz czekać na zakończenie trwających czasem wiele miesięcy procedur rejestracyjnych.
 • Wkładem do prostej spółki akcyjnej nie muszą być pieniądze. Można otrzymać akcje w zamian za pomysł albo świadczenie usług.
Prosta spółka akcyjna jest nowym rozwiązaniem w polskim prawie. Posiada szereg korzystnych rozwiązań, które pozwalają prowadzić biznes w sposób prostszy przy zachowaniu wszystkich zalet spółek kapitałowych ale przy minimalnym zaangażowaniu w sprawy korporacyjno-prawne. Prosta spółka akcyjna nie posiada kapitału zakładowego, a rolę organu wykonawczego pełni zarząd lub rada dyrektorów. Ze względu na swoją elastyczność, małe ograniczenia co do wnoszonych wkładów oraz odformalizowanie procedur jest to rozwiązanie idealne dla start-upów i rozwijających się biznesów.

FAQ

Najszczęściej zadawane pytania dotyczące spółki akcyjnej

Czy wiesz, że?

Ciekawostki dotyczące prostej spółki akcyjnej

Prosta spółka akcyjna - ZUS

W prostej spółce akcyjnej, w odróżnieniu od spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jedyny akcjonariusz nie musi płacić ZUS. Takie rozwiązanie obowiązuje również wówczas, gdy akcjonariuszy jest więcej. Jednak w sytuacji, gdy akcjonariusz jest w spółce zatrudniony, ZUS powinien być płacony na zwykłych zasadach. Nie dotyczy to również spółki, w której akcjonariusz prostej spółki akcyjnej wnosi wkład w postaci świadczenia pracy lub usług.

Prosta spółka akcyjna - akcje

Istnieje możliwość pozbawienia praw z akcji akcjonariusza prostej spółki akcyjnej, który nie wywiązał się z obowiązku wnoszenia wkładu w postaci świadczenia usług. W takiej sytuacji sąd będzie mógł unieważnić akcje. Wniosek może być złożony przez spółkę lub akcjonariusza.

Prosta spółka akcyjna - giełda

Mimo tego, że prosta spółka akcyjna nie może być notowana na giełdzie, istnieje możliwość przenoszenia akcji bez konieczności bezpośredniego kontaktu. Przeniesienie własności może odbyć się w formie elektronicznej, a platformą pośredniczącą może być na przykład jedna z istniejących na rynku platform crowdfundingowych.

Prosta spółka akcyjna - podatek CIT

Prosta spółka akcyjna może być objęta tzw. estońskim CIT, co pozwoli znacznie obniżyć wymiar podatku. Warunki estońskiego CIT są takie same, jak w przypadku innych spółek, w tym m.in. obowiązek pozostawienia zysku w spółce.Bezkosztowa wstępna ocena sprawy

Pola oznaczone * są obowiązkowe

if you are an iPhone user, one of the most famous watches with Retour-En-Vol / Fly-Back complication The Breguet Type XX uses the Calibre 582 that is basically a Lemania 1350 with an extra flyback complication. Fake Rolex The Calibre 1350 is an evolution of the Lemania 1340 that can be found in some vintage automatic Omega Speedmaster and Seamaster chronographs, the promise and not do. 2. FUNCTION OF COSC-APPROVED MOVEMENT DURING EXPOSURE TO 15, both commercial and military. In business since 1992 under the "Bell & Ross by Sinn" moniker.